طراحی سایت گرافیکی | طراحی گرافیک سایت

طراحی سایت گرافیکی | طراحی گرافیک سایت

طراحی سایت گرافیکی

طراحی سایت گرافیکی یا طراحی گرافیک سایت یکی از مهمترین بخش های طراحی سایت می باشد. بعد از سرعت سایت، برای کاربران سایت، گرافیک و جذابیت سایت تعیین می کند که کاربران در سایت بمانند یا خیر.

شرکت طراحی سایت فانوس با استفاده از متخصصان گرافیک سایت، روانشانسی رنگ ها و کارشناسان بازاریابی، بهترین روش ها  را در طراحی سایت گرافیکی به کار می برند.

از جمله مهمترین موارد در طراحی سایت گرافیکی و طراحی UI سایت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- طراحی لگو سایت: طراحی لگو باید به صورت باشد که با نام و استراتژی کمپانی همسویی داشته باشد و با توجه به نوع کسب و کار اینترنتی می توان از حرف انگلیسی یا فارسی در طراحی لگو استفاده نمود.

2- رنگ زمینه سایت: پس زمینه در طراحی سایت به چشم نوازی و ماندن کاربران در سایت کمک زیادی میکند .در طراحی سایت گرافیکی از پس زمینه های تند باید خوداری نمود و از رنگ ملایم مطابق با محصولات و خدمات سایت استفاده کرد.

3- ترکیب رنگ: بهترین شکل ترکیب رنگ برای طراحی سایت گرافیکی، ترکیب سه رنگ هم خانواده می باشد. حال انکه می توان این  مورد  را در سایتهای تبلیغاتی نادیده گرفت و ترکیب چهار رنگ متضاد یا سه رنگ متضاد استفاده نمود .

4- رنگ متون سایت: برای استفاده از رنگ متن  سایت برای متن های معمولی یا پارگراف از رنگ سیاه متمایل به خاکستری استفاده می شود و برای لینک ها حتما باید توجه داشت رنگی متمایز از رنگ اصلی باشد و این مورد به سبب نوع استاندارد های ربات های گوگل می باشد که تاکید بسیار زیادی تمایز لینک بر متن می باشد.

5- بنرهای گرافیکی : در طراحی بنر های و اسلاید شو ها در سایت مهمترین نکته رعایت سازمان  ترکیب رنگ در عین حال شکیل بودن و کاربردی بودن بنر می باشد به طوریکه کاربران با اولین نگاه و درکمتر از یک ثانیه متوجه منظور وب سایت از تولید بنر باشند . برای اسلاید شوها توجه به این نکته حائز اهمیت است، که مهمترین بخش ها ، محصولات و خدمات سایت باید در این قسمت قرار گیرد.

6- بهینه سازی تصاویر: برای تصاویر استفاده شده در سایت، حتما از تصاویر بهینه سازی شده و کم حجم استفاده شود . برای کم کردن حجم تصاویر بدون آنکه از کیفیت آن کاسته شود کافیست در برنامه فتوشاپ از گزینه SAVE FOR WEB با کوالیتی 60 استفاده شود . همچنین می توانیداز ابزارهای آنلاین فشرده سازی تصاویر نیز استفاده نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله طراحی گرافیک وب مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید