دامنه مناسب

انتخاب دامنه مناسب برای طراحی سایت

انتخاب دامنه مناسب برای طراحی سایت

دامنه مناسب قدم اول برای طراحی سایت است. در صورت داشتن دامنه برای کمپانی، دامین مورد نظر بررسی می گردد و از نظر سئو و بازاریابی نظر کارشناسی داده خواهد شد و در غیر اینصورت دامنه متناسب با نوع کمپانی با توجه با اصول علمی و بنیادی سئو و بازاریابی و نظر نهایی کارفرما به نام کمپانی و یا کارفرما خریداری میگردد.

دامنه مناسب :

1– از نظر بازاریابی : دامنه باید کوتاه و روان باشد و کاربران براحتی بتوانند آن را به خاطر بسپارند.
2– از نظر سئو: دامین مناسب باید با توجه به کلمات کلیدی اصلی سایت استفاده گردد به طور مثال از پسوندهای و پیشونده های مانند SHOP,ESHOP و … استفاده گردد.
3– از نظر تکنیکی : تعداد کارکتر های دامنه باید کم باشد و مابین 8 کارکتر تا 12 کارکتر بیشتر نباشد.و از کارکترهای مانند عدد و خط فاصله در آن استفاده نشود.
4– از نظر حقوقی:کلیه پسوندهای دامنه مورد نظر مانند .COM، .IR، .NET، .ORG و … خریداری شود تا امکان سوء استفاده از نام سایت در آینده برای افراد سودجو و شرکت های رقیب باقی نگذارد.
5– شکل حروف: نوع شکل حروف برای طراحی لگو و گرافیکی آن امر چندان مورد با اهمیتی نیست و در صورت اینکه موارد فوق انجام گرفته باشد ، طراح گرافیک به راحتی می تواند لگو متناسب با طراحی وب سایت را ایجاد نماید.
6– دامنه ارجح: با توجه به خریداری پسوند های مختلف برای دامنه سایت ، بهترین دامنه برای شروع کار دامنه .COM می باشد چرا که این دامنه به صورت بین المللی بوده و امکان تبلیغات در گوگل امکان پذیر می باشد و سایر دامنه ها می بایست بر این دامنه ریدایرکت گردد.
7– مالکیت دامنه: کلیه اطلاعات ثبت و مالکیت دامنه باید به نام کمپانی و یا مدیریت کمپانی خریداری شود و برای ایشان شناسه ایرنیک دریافت گردد و کلیه اطلاعات کنترل پنل دامنه چه به صورت بین المللی و چه شناسه ایرنیک در اختیار مالک دامنه قرار گیرد.
8– مدت زمان دامنه: تاریخ اعتبار دامنه و مدت زمان دامنه بهتر است حداقل 5 سال خریداری گردد .
9– نیم سرور های دامنه: به دلایل امنیتی و اصول سئو بهتر است نیم سرور های دامنه متفاوت از نام اصلی دامنه باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید