تولید محتوای سایت | بازاریابی محتوا

تولید محتوای سایت | بازاریابی محتوا

تولید محتوای سایت | بازاریابی محتوا

تولید محتوای سایت یا بازاریابی محتوا چیست؟ تولید محتوا مهمترین رکن هر طراحی سایت می باشد. بدون داشتن محتوای درست و اصولی هیج وب سایتی موفق نخواهد شد، حتی با صرف هزینه های هنگفت، تولید محتوای سایت آنقدر اهمیت دارد که از آن به عنوان پادشاه یاد می شود.

اما محتوای با کیفیت چگونه است؟

1- محتوای سایت باید یکتا و عاری از هرگونه کپی برداری از سایتهای مشابه یا سایتهای دیگر باشد. و در صورتی هم که از محتوای کپی شده استفاده می نمایید، حتما به ذکر منبع آن بپردازید.

2- روان نویسی و عدم استفاده از اصلاحات پیچیده به شما کمک میکند کاربران بیشتری به وب سایت جذب کنید و نرخ ماندگاری کاربران در سایت را افزایش دهید.

3- استفاده صحیح از اصول نگارشی در تولید محتوای سایت، حرفه ای بودن شما را در کسب وکارتان به مشتریان نشان می دهد.

4- دیکته درست کلمات و عدم انتشار غلط های املایی در تولید محتوای سایت

5- استفاده از فونت های خوانا و ساده برای زیبای بصری و درک بهتری مطلب

6- استفاده از رنگ بندی صحیح در فونت ها ی سایت

تولید محتوای سایت از نظر سئو و بازاریابی محتوا

1- استفاده مناسب از کلمات کلیدی پر جستجو در عنوان مطلب و به کاربردن توضیحات مفصل و کاربردی برای عنوان یا تگ h1 سایت، لازم به ذکر است که طول عنوان و تعداد کارکتر های عنوان مطلب باید بین 10 کارکتر تا 67 کارکتر باشد و در صورت استفاده بیشتر از این تعداد کارکتر در عنوان صفحه ، ادامه آن در لیست فهرست گوگل دیده نمی شود.

2- استفاده از کلمات مرتبط با عنوان اصلی و انواع اشکال کلمه کلیدی به صورت مفرد و جمع و …

3- استفاده از تگ ها تیتر مناسب مانند تگ های h2.h3.h4,… لازم به ذکر است برای تگ h1  یا عنوان نباید بیش از یک بار در محتوا تکرا شود اما تگ های تیتر بعدی مانعی ندارد . سعی کنید در استفاده از تیتر ها ارتباط موضوعی با عنوان اصلی را حفظ کنید و به ترتیب اهمیت از انواع تگ های تیتر در تولید محتوای سایت استفاده نمایید.

4- چگالی کلمات کلیدی یا تعداد کاربرد کلمات کلیدی در محتوا باید به نسبت کل مطلب بین 2 تا 2.5 درصد باشد و از تعداد بیشتر یا کمتر کلمات کلیدی در متن خوداری نمایید.

5-تعداد واژه ها برای تولید محتوای سایت باید حداقل 300 کلمه و حداکثر 1200 کلمه باشد، از پر گویی و مطالب غیر مرتبط در بازاریابی محتوا خوداری کنید. توضیحات محتوای سایت باید کامل و نگاه به همه جوانب موضوع باشد. در تولید محتوا برای سایت کلمه کلیدی اصلی را در ابتدای پارگراف اول به کار برید و سعی کنید برای پارگراف اول بهترین محتوا را داشته باشید.

6- ارتباط لینکی بین صفحات سایت در بازاریابی محتوا نقش بسیار مهمی در سئو داخلی و نرخ ماندگاری کاربران در سایت دارد . در لینک سازی داخلی به این نکته توجه کنید که دف لینک باید مرتبط با متن لینک شده باشد و متن لینک نیز نباید مطابق با عنوان اصلی یا کلمه کلیدی که قصد سئو آن را داریم باشد.

7- توضیحات متا یا متا دیسکریپشن که بعد از عنوان سایت مهمترین بخش تولید محتوای سایت می باشد، چرا که موتور های جستجو و گوگل تنها عنوان مطلب و توضیحات متای آن را در لیست فهرست خود به نمایش در می آورند. توضیحات متای سایت باید به گونه ای باشد که مخاطب را برای کلیک کردن به سایت شما ترغیب کند ، توضیحات متا خلاصه ای از محتوای اصلی باشد و از بکاربردن سریالی کلمات در توضیحات متا خوداری کنید. تعداد کارکتر های مجاز برای توضیحات متای سایت 260 کارکتر می باشد.

8 – استفاده از تصاویر بهینه در تولید محتوای سایت کمک بزرگی به بهتر دیده شدن و نرخ ماندگاری کاربران در سایت می کند

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید